Dizajn računalnih igara

Dizajn računalnih igara je inovativna izvannastavna aktivnost koja ima za cilj uvesti učenike trećeg i četvrtog razreda u svijet dizajna i razvoja računalnih igara. Ova će izvannastavna aktivnost pomoći učenicima da razumiju osnovne koncepte, tehnike i alate koji se koriste u industriji igara. Kroz interaktivno i praktično učenje, učenici će imati priliku razvijati svoje kreativne, tehničke, i suradničke vještine dok stvaraju jednostavne računalne igre. Također, ima za cilj potaknuti poduzetnički duh među učenicima kroz razvoj edukativnih igara u suradnji s nastavnicima od 1. do 8. razreda.

Izvannastavna aktivnost dizajn računalnih igara ima za cilj poticanje interesa učenika za upotrebu računalnih alata, osmišljavanje i dizajna igara, uključujući razvoj scenarija i izradu igara raznih žanrova. Aktivnost naglašava razvijanje dizajnerskih, likovnih, glazbenih i ICT vještina, te potiče kreativnost, znatiželju, poduzetništvo i inovativnost.

Ishodi učenja:

• Primjeniti osnovne koncepte razvoja igara uz pomoć nastavnika.

• Osmisliti scenarij računalne igre.

• Osmisliti i izraditi grafičke elemente za računalnu igru (pozadina, likovi, ostali elementi).

• Odabrati i podesiti zvučne elemente za računalnu igru (zvučni efekti, pozadinska glazba i sl.).

• Programirati mehaniku računalne igre u izabranom programskom jeziku.

• Objediniti i testirati računalnu igru u odabranom programskom alatu (npr. Wordwall, Scratch, RPG Maker).

Sve kreirane igre postavljene su na web stranici "Računalne igre" koju možete pogledati OVDJE.