« Svibanj 2024 »

Škola u prirodi – Crikvenica – 5.6.2023. – 7.6.2023.
Autor: Helena Lacko, 13. 6. 2023.

Učenici 4.b i 4.d razreda u sklopu terenske nastave – Škole u prirodi, proveli su tri veoma zanimljiva, poučna i zabavna dana. Vidno uzbuđeni učenici jedva su dočekali da se smjeste u autobus i da trodnevna pustolovina počne. Iako vremenske prilike nisu bile na njihovoj strani, odlučili su da im ništa neće pokvariti dobro raspoloženje.

U tri nezaboravna dana učenici posjetili Zagreb, Ivaninu kuću bajki i Đulin ponor u Ogulinu, šetali su i plesali u Crikvenici. Na otoku Krku posjetili su Jurandvor i crkvicu svete Lucije gdje je pronađena Bašćanska ploča. Prošetali su NP Risnjak i u Karlovcu razgledali Aquatiku – slatkovodni akvarij.

Škola u prirodi poseban je oblik odgojno – obrazovnog rada gdje učenici u neposrednoj stvarnosti promatranjem uče i usvajaju nastavne sadržaje.

Putujući različitim krajevima naše domovine, učenici su ponovili prirodno geografske cjeline RH – Nizinsku, Gorsku i Primorsku Hrvatsku te njihova osnovna obilježja. Promatrali su, dodirivali i mirisali različito bilje. Ponovili su povijest hrvatskog jezika i pisma, pisali razglednice i prisjetili se kako su se nekad ljudi pozdravljali kada bi negdje otputovali. Uživali su u šetnji NP Risnjak te čuli mnoge zanimljivosti o biljnom i životinjskom svijetu šuma. U Karlovcu su ponovili i proširili znanje o slatkovodnim ribama. Pjevali su pjesme o moru, slikali morem uz more, čitali priče i rješavali matematičke zadatke u autobusu, plivali, šetali, plesali i još mnogo toga.

No, ono najvažnije što su naučili, provodili i potvrdili je da se unatoč lošem vremenu, može itekako uživati, kako je od svega najvažnije prijateljstvo, druženje, zabava i međusobno poštivanje.

Učiteljice 4.b i 4.d: Melina Tomljenović i Draženka Pust
Učiteljice u pratnji: Sanja Šobak i Sanela Horvat