« Svibanj 2024 »

Mjuzikl e-Generacija
Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 29. 5. 2023.

Ove godine smo na veliko zadovoljstvo svih učenika i učitelja povodom Dana II. OŠ Varaždin pripremili i uvježbali novi mjuzikl pod nazivom 'e - Generacija' te ga predstavili publici na pozornici HNK Varaždin 24. i 25. svibnja 2023. godine. U srijedu, 24.svibnja u jutarnjim satima održana je jutarnja generalna proba i izvedba mjuzikla za učenike razredne nastave, a u 18:00 sati mjuzikl je premijerno izveden za uzvanike Škole, roditelje i učitelje. Idući dan je održana još jedna reprizna izvedba za učenike predmetne nastave.

Scenarij i režiju potpisuju učiteljice Marija Nenadić i Dubravka Pavlić, te učitelji Habek Nikola te Habek Ernest. Ideja vodilja bila je dočarati kako su učenici, učitelji, roditelji i čitave obitelji doživjeli vrijeme pandemije te nastave na daljinu.

Dramski dijelovi mjuzikla isprepleteni su plesnim i pjevanim točkama u kojima su učenici pokazali svoj veliki talent ne samo za glumu već i za ples i pjevanje.

Dramski, plesni i pjevački ansambl broji ukupno 105 učenika razredne i predmetne nastave koji su marljivo vježbali te pokazali veliki entuzijazam i iznimnu kreativnost.

Nastupili su članovi male i velike plesne skupine a koreografiju je osmislila i uvježbala učiteljica Marija Nenadić, koja je također kostimograf mjuzikla.

U mjuziklu su korišteni popularni songovi koje su učiteljice Marija Nenadić, Dubravka Pavlić, Nataša Kurbanjev te Alenka Trtinjak prevele s engleskog jezika na hrvatski a učitelj Nikola Habek ih je obradio i uvježbao sa pjevačima solistima i velikim pjevačkim zborom. Nastupili su i članovi malog pjevačkog zbora i njihova solistica Emili Rogina a uvježbala ih je učiteljica Draženka Pust.

Glavne dramske uloge bile su povjerene učenicima predmetne nastave od petog do osmog razreda a uvježbali su ih učitelji Habek Ernest i Dubravka Pavlić.

Scenografiju je radila učiteljica Željka Mihalj u suradnji sa učiteljicom Ines Njegovec koja je osmislila i plakat.

Imena svih izvođača možete pročitati na programskoj knjižici a želite li pogledati cijeli mjuzikl koji je snimao studio Plavec - Fiket, možete kliknuti na poveznicu.

Zahvaljujemo se svim učenicima, roditeljima i djelatnicima II. OŠ Varaždin, HNK Varaždin, HDS ZAMP- u te Foto studiju Plavec - Fiket.

Dubravka Pavlić