« Svibanj 2024 »

Gita Golub – Državno natjecanje iz Engleskoga jezika
Autor: Mirjana Halusek, 24. 4. 2023.

Naša učenica 7. b razreda Gita Golub postigla je izvrstan rezultat na Državnom natjecanju iz engleskoga jezika koje se održalo od 19. do 21. travnja 2023. u Vinkovcima.

Škola domaćin bila je Škola A. G. Matoša, a učenici su se natjecali u znanju engleskoga jezika u kategoriji osnovnih škola i to u sedmom i osmom razredu. U kategoriji srednjih škola natjecali su se učenici drugih i četvrtih razreda gimnazija i strukovnih škola. U kategoriji u kojoj se natjecala naša Gita bilo je pozvano samo 13učenika iz cijele Hrvatske,  a Gita je postigla zavidan uspjeh u konačnici s osvojenim 81 bodom, treći rang u poretku. Pobjednik je osvojio 83 boda, a troje drugoplasiranih 82 boda tako da su razlike bile zaista minimalne.

U Vinkovce smo stigli u ranim večernjim satima 19. 4. pa prvi dan osim svečanog otvaranja natjecanja i večere i nije bilo vremena za bilo kakve druge aktivnosti. U četvrtak u 9:00 sati učenici su započeli natjecanje pisanjem eseja, zatim je slijedio test iz slušanja s razumijevanjem, čitanja s razumijevanjem te gramatike. Poslijepodnevni sati bili su rezervirani za odmor i razgledavanje grada uz stručno vodstvo. Idući dan, u petak 21. 4. slijedio je usmeni dio natjecanja na kojem su učenici trebali pokazati pred komisijom svoje govorne vještine. U 14 sati bilo je proglašenje rezultata i zatvaranje natjecanja.

Od kada se učenici natječu iz znanja engleskoga jezika nikada do sada se nisu natjecali u sedmom razredu, ove godine je to bilo prvi puta. Također, važno je reći da smo o toj odluci bili obaviješteni tek početkom prosinca ove školske godine pa je Gita imala zaista malo vremena za pripremu sa svojom mentoricom Dubravkom Pavlić. To samo govori u prilog činjenici da je pokazala zaista veliku spremnost, entuzijazam i volju za radom.

Čestitke Giti s nadom da će se u natjecanje uključiti i iduće godine kao osmašica.

Dubravka Pavlić, prof.

Foto: Dubravka Pavlić, prof.