Šesti c i d u Geo info centru i Parku prirode Papuk
Autor: Mirjana Halusek, 23. 10. 2023.

Učenici šestih razreda u duhu kretanja u prirodi zajedno sa svojim razrednicama Dubravkom Pavlić i Denisom Baisom te učiteljicom u pratnji Mirjanom Halusek posjetili su Park prirode Papuk 19. listopada 2023. Terenska nastava odvijala se u korelaciji nastavnih sadržaja iz geografije, povijesti, hrvatskoga i engleskoga jezika.

Prvo odredište bio je Voćin gdje su učenici posjetili novi Geo info centar koji svojim interaktivnim multimedijalnim sadržajima, 3D dvoranama, 6D kinom, projekcijama i prezentacijama omogućuje uvid do samoga početka planeta Zemlje. Mladi posjetitelji su otkrivali kako je nastao planet Zemlja te doznali o povijesnome i geološkome razvoju Papuka. Zahvaljujući multimedijalnome centru, doživjeli su podzemlje Papuka, osjetili ozračje jama i spilja te virtualno se susreli s raznim praživotinjama koje su živjele u Panonskome moru.

Nakon razgleda Geo info centra slijedio je put prema Parku šume Jankovac.  Uz stručno vodstvo učenici su krenuli Grofovom poučnom stazom koja je nazvana u spomen na grofa Josipa pl. Jankovića. Tijekom obilaska otkrivali su bistra gorska jezera, potok, grofovu grobnicu, stoljetna stabla bukava, božikovinu, rijetke biljke i kukce te slap Skakavac. Kada je završio obilazak, slijedili su igra i druženje na livadi i obližnjem igralištu.

Papuk su obasjavale posljednje sunčeve zrake, a veseli putnici krenuli su prema Varaždinu noseći u mislima bogate slike zelenih šuma Papuka.

Novinarska skupina

Foto: Dubravka Pavlić, prof. i Denis Bais, prof.