Učenici 4. b i 4. c posjetili Zagreb i Oroslavje
Autor: Helena Lacko, 17. 10. 2023.

Učenici 4. b i 4. c razreda u četvrtak, 12. listopada 2023., krenuli su na terensku nastavu u Zagreb.

Posjetili su i razgledali Muzej grada Zagreba uz stručno vodstvo te u šetnji obišli znamenitosti, poznate ulice i trgove samoga centra glavnoga grada. Tijekom šetnje Donjim i Gornjim gradom vidjeli su HNK, Cvjetni trg, Ilicu, vozili se uspinjačom. Na tom putu slijedili su: kula Lotrščak, Katarinin trg, Trg svetog Marka, Kamenita vrata, Tkalčićeva ulica i živopisna tržnica Dolac. Obilazak se nastavio prema Zagrebačkoj katedrali i Trgu bana Jelačića. Tijekom razgledavanja, učenici su iznosili podatke koje su samostalno istražili o pojedinim znamenitostima grada Zagreba. Na zasluženi odmor i ručak iz torbe, smjestili su se u zelenilu i zatišju bučnoga grada, u parku Zrinjevcu.

U ranim poslijepodnevnim satima krenuli su prema Hrvatskom zagorju. Sljedeći cilj bio je mjesto koje znanost želi približiti djeci i mladima - Park znanosti u Oroslavju. Znatiželjni četvrtaši obilazili su postavljene eksponate uz stručno vodstvo i istovremeno uživali u prekrasnom zagorskom krajoliku.

Tijekom prezentacije učenici su aktivno sudjelovali u ponuđenim aktivnostima, razgovoru i igri. Na zanimljiv način bili su potaknuti na razmišljanje i izvođenje zaključaka o pojedinim prirodnim pojavama.

Nakon radionice učenici su još sat vremena proveli u odmoru i igri te vrlo zadovoljni vratili se u Varaždin.

U pratnji učenika bile su razredne učiteljice Željka Mihalj i Sanja Mihalinec te vjeroučiteljice Štefanija Rušec.