Raznolikosti Dječjega tjedna
Autor: Mirjana Halusek, 8. 10. 2023.

Učenici razredne nastave nizom su aktivnosti obilježili Dječji tjedan od 2. do 5. listopada 2023. godine.

Šarenilo poruka u dvorištu škole

Prvoga su dana Dječjega tjedna učenici razredne nastave u svojim razrednim odjelima najprije osmislili poruke odraslima, a potom ih ispisali i nacrtali na školskome dvorištu. Na maštoviti način iznijeli su svoje stavove i razmišljanja. Dječje poruke su postale vidljive ne samo odraslima, već i svima koji prolaze školskim dvorištem.

Milenijska fotografija

Drugoga dana učenici su izlaskom na školsko dvorište stvorili milenijsku fotografiju. Još jednom su pokazali zajedništvo u veselju, smijehu i radosti.

Igrajmo se…

Treći dan Dječjega tjedna učenici su proveli u nestrukturiranoj igri uz slogan "Igra nas ponese, zajedništvo nam donese!" Igrajući razne igre, učili su o strpljivosti, prihvaćanju različitosti, razvijanju mašte i pritom se dobro zabavili.

Uz pjesmu i ples

Posljednjega dana obilježavanja Dječjega tjedna učenici su pjesmom i plesom ispunili sportsku dvoranu. Jednoglasno i s velikim entuzijazmom izveli su pjesmu Arsena Dedića „Kad bi svi ljudi na svijetu…“ te pjesmom i plesom zaokružili tjedne aktivnosti.

"Kad bi svi ljudi na svijetu..." - pjesma i ples učenika

Foto: učiteljice razredne nastave

Svaka od ovotjednih aktivnosti ima ishodište u Školskom kurikulumu kao i u Kurikulumima nastavnih predmeta i odgojno-obrazovnim očekivanjima međupredmetnih tema.

Sanja Šobak, dipl. učiteljica razredne nastave