« Rujan 2018 »

Riječ ravnatelja

Dragi učenici, roditelji, kolege nastavnici i djelatnici škole, poštovani posjetitelji naših mrežnih stranica!

Želimo Vam pokazati sve što radimo unutar i izvan zidova naših učionica. Želimo Vam pokazati sve što nas veseli, sve naše uspjehe i postignuća.

Rijetke su školske zgrade koje tako dugo udomljuju mlade naraštaje kao što to čini zgrada II. osnovne škole Varaždin.  Desetljećima  „naša stara dama“ odjekuje dječjim smijehom, pršti radostima i ponekim tugama njezinih učenika i zaposlenika.

Oduvijek nastojimo biti škola u kojoj se učenici ugodno osjećaju upijajući nova znanja, a roditelji mogu biti sigurni da će se njihovoj djeci profesionalno pristupiti s mnogo stručnosti, razumijevanja i pažnje.  Potičemo  individualizirani pristup prilagođen pojedincu , ali njegujemo i duh zajedništva svih u školi, stvarajući tako osjećaj pripadnosti  i identitet II. osnovne škole Varaždin.

Odgajamo  prvenstveno obrazovane, samosvjesne i odgovorne mlade ljude. Želimo ih naučiti najvažniju životnu lekciju: voljeti i prihvaćati sebe i procjenjivati se prema svojim, a ne prema tuđim mjerilima

Živimo u svijetu brzih i radikalnih promjena. Što je jučer važilo kao istina, danas to više nije ili je, u najmanju ruku, upitno. Pitanja često ostaju ista, no  odgovori su drugačiji. Ali promjene su sastavni dio ljudskog postojanja i razvoja. U svijetu stalnih promjena potrebno se dokazati i opstati.

Iz tog razloga, od prvoga dana školovanja, poručujemo svim našim učenicima:

„Ciljaj na Mjesec. Ako i promašiš-završit ćeš među zvijezdama.“ (Les Brown)

Ravnateljica škole:

Sanja Posavec, prof.