Obavijest za roditelje
Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 23. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

Prema  preporukama HZJZ i uputama MZO koje možete pogledati preko poveznice na kraju obavijesti i priloženim dokumentima, učenici od 1. – 4. razreda od 25.5.2020. godine vraćaju se na nastavu u školu.

Roditelji čija djeca neće polaziti nastavu u školi iz subjektivnih ili objektivnih razloga trebaju razrednoj učiteljici navesti razlog izostanka s nastave.

Učenici koji će ostati kod kuće nastavu mogu pratiti uz pomoć Škole na trećem, a tijekom prvog tjedna redovne nastave dobit će i zadatke na daljinu. Učenici se i naknadno mogu uključiti u razredni odjel.

Razredne učiteljice poslale su osnovne upute roditeljima o organizaciji nastave od 25.5.2020.

Učenici ulaze u školu na glavni ulaz i ulaz kod sportske dvorane zajedno s učiteljicama prema rasporedu koji vam je poslan

Nošenje zaštitne maske i rukavica nije obavezno. Na ulazu učenici prolaze preko barijere za dezinfekciju obuće, svoje stvari ostavljaju u ormariću, peru ruke i odlaze u razred.

Roditelji mogu dopratiti dijete do ulaznih vrata ali ne ulaze u školsku zgradu. U slučaju posebne potrebe ulaska, trebaju se javiti učiteljici i proći odgovarajuću sanitarnu proceduru

Tijekom boravka u školi i pod odmorima djeca ne napuštaju učionicu osim potrebe odlaska na toalet i pranja ruku.

Nastava je organizirana prema rasporedu koji ćete dobiti od svojih učiteljica ( nastava bez zvona )

Produženi boravak počinje s radom od ponedjeljka 25.5.2020. na uobičajeni način

U ponedjeljak učenici neće imati užinu i ručak. Redovna prehrana počinje od utorka prema dogovorenom rasporedu

Na kraju nastave učenici iz škole izlaze zajedno sa svojom učiteljicom. Roditelji dočekuju svoju djecu ispred škole na primjerenoj udaljenosti

OBVEZE RODITELJA:

• pročitati dokumente HZJZ i MZO o početku nastave za učenike od 1. – 4. razreda
  • porazgovarati s djetetom i dogovoriti pravila ponašanja u školi u uvjetima epidemije ( fizičko udaljavanje od druge osobe, higijena ruku, kihanje, kašljanje, dodirivanje lica…)
  • svako jutro izmjeriti tjelesnu temperaturu djeteta te u slučaju povišene temperature dijete ne šalju  u školu već se javljaju telefonom učiteljici ili ravnatelju i obiteljskom liječniku. Učenik ne dolazi u školu ukoliko ima simptome respiratorne bolesti ili simptome neke druge zarazne bolesti.
  • Poveznica do preporuka

Priloženi dokumenti: