« Studeni 2018 »

Putevima krapinskoga neandertalca
Autor: Marta Cepanec, 25. 10. 2018.

Učenici 5. c i 5. d razreda krenuli su putevima krapinskoga neandertalca.

Vozeći se autobusom, stigli smo u Donje Jesenje. Podijelili smo se u dvije skupine te je 5. c prvo pješačio lovnom stazom neandertalaca, a 5. d imao radionicu izrade predmeta od kože, drva i kamena. Nakon što je radionica završila, igrali smo se na obližnjem igralištu i čekali povratak 5. c razreda. Kada su napokon stigli, predali su nam tablete pa smo se i mi uputili na lovnu stazu krapinskoga neandertalca. Pomoću tableta saznali smo zanimljivosti o životu krapinskoga pračovjeka. Šećući šumom, susreli smo „prave“ neandertalce.

Po završetku obilaska lovne staze, svi zajedno zaputili smo se u Krapinu gdje smo posjetili Muzej krapinskoga neandertalca. U muzeju razgledali smo dio predmeta iz prošlosti koji su pronađeni na  Hušnjakovom brijegu.

Puni znanja i dojmova vratili smo se svojim domovima.

Domagoj Šurbek, 5. d