« Studeni 2018 »

Učenici 5.c i 5.d obilježili Dane zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Marta Cepanec, 17. 10. 2018.

OPG „Blaga Lijepe Naše“ u Lužanu Biškupečkome  ugostio je učenike 5.c i 5.d razreda 10. listopada 2018. na cjelodnevnome boravaku.

Kroz radionice učenici su upoznali domaće životinje autohtonih hrvatskih pasmina, izrađivali otiske bilja u glinamolu, igračke od drvenih štapića, oblikovali  krušne oblike u tijestu koje su nakon pečenja ponosno  degustirali. Cilj ovakvoga oblika nastave je podizanje svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani te izgrađivanje pozitivnih stavova i stvaranje pravilnoga odnosa učenika i prirode.

Sunčano vrijeme  i  dobro raspoloženje pratili su nas cijeli dan.  Edukacijom i igrom učenici su upoznali i osjetili ljepotu prirode i bogatstva vlastitoga zavičaja.

Odlaskom na OPG Lukač ostvareni su brojni ishodi i kompetencije iz Kurikuluma građanskoga odgoja.

Poštujući tradiciju,  prigodno je posađeno  drvo kao trajni spomen na posjet učenika II. osnovne škole Varaždin.

U pratnji učenika bile su razrednice Sanja Posavec i Tihana Denac te Mirjana Halusek  (učiteljica hrvatskoga jezika) i Tanja Klaneček (učiteljica njemačkoga jezika).

Sanja Posavec, prof.