« Lipanj 2018 »

Završna anketa  ZDRAVOKRET

Terenska nastava 5. b i 5. d razreda – imanje „Contessa“ i ZOO Zagreb
Autor: Marta Cepanec, 30. 10. 2017.

Učenici 5. b i 5. d razreda u četvrtak, 26. listopada 2017., u sklopu planirane terenske nastave posjetili su imanje „Contessa“ u Budrovcima, Draganić te Zoološki vrt Zagreb.

Došavši na imanje „Contessa“, učenici su se, u pratnji kostimiranih voditelja, najprije prošetali dvorištem imanja te upoznali sa životinjama u dvorištu – mačkom, konjima i kozicama. U kuriji staroj 300 godina razgledali su različite bajkovito uređene prostorije, slušali zanimljive priče i legende s imanja, a sudjelovali su i u programu „Biraj svoju ulogu“ gdje su, oblačeći različite stare kostime u sobi za bal te birajući između drvenih mačeva i štitova, preuzimali uloge vitezova, princeza, grofova i grofica te se učili običajima i ponašanju na dvoru. Učenici su sudjelovali i u umjetničkoj kreativnoj radionici „Pekmez bal i jesenski plodovi“ gdje su naučili kako se radi pekmez od jesenskih plodova te su sami izrađivali svoje kolačiće s pekmezom. Nakon imanja „Contessa“ učenici su se prošetali Zoološkim vrtom u Zagrebu gdje su se upoznali s različitim vrstama životinja te životinjskim svijetom.

Terenska nastava realizirana je u korelaciji predmeta – hrvatski jezik, priroda, tjelesna i zdravstvena kultura te građanski odgoj.

U pratnji učenicima bili su učiteljica prirode Ksenija Pintarić, razrednica 5. b, učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Dejan Mašić, razrednik 5. d, učiteljica hrvatskoga jezika Jasmina Varga te učiteljica prirode Ana-Maria Beatrice Šikić.

Jasmina Varga