« Prosinac 2017 »

Anketa:

Mala radionica šivanja u 3.a
Autor: Marta Cepanec, 13. 10. 2017.

Danas (12.10.) je u 3.a razedu bilo vrlo zanimljivo- u goste nam je stigla Evina baka Anđelina.

Na početku druženja razgovarali smo o priči Carevo novo ruho, zatim smo se upoznali s različitim vrstama tkanina, prirodnima i umjetnima koje su djeca naučila razlikovati, a uz to smo se dobro zabavili i na maloj modnoj reviji. Otkrili smo i cijelu paletu boja koje postoje u tkaninama, a nakon toga krenuli smo na ozbiljan posao - šivanje. Svaki je učenik izrezao komad pamučne tkanine i dobio iglu i konac, što je prvo trebalo složiti. Zatim su slijedeći upute pokušali sašiti porub i nakon toga gumbić.

Neki su bili uspješni od prve, a ostali će još kod kuće vježbati. Proglasili smo i pobjednika s najbolje sašivenim porubom i gumbom  koji je kući odnio i nagradu te smo se jako dobro zabavili.

Cijeli razred od srca zahvaljuje gospođi Anđelini Ćaleta na trudu, strpljenju i odvojenome vremenu da nas  nauči nešto novo!

Mirjana Vugrek