Projektni tjedan - "Voda" (20.- 24. ožujka) - 4. dan
Autor: Nataša Narančić, 23. 3. 2017.

Pregled aktivnosti za današnji dan i galeriju fotografija možete pogledati u nastavku.

23. ožujka 2017. – četvrti dan projektnih dana

1.a

Učenici su razgovarali o kruženju vode u prirodi te o tome gdje se sve voda nalazi. O tome su izrađivali plakate.

1.b

Učenici su razgovarali o močvarama, barama, jezerima i o ostalim mjestima na kojima se nalazi voda.

1.c

Učenici su slikali vodene motive, dovršavali plakate o kruženju vode u prirodi te razgovarali o kapljicama vode.

1.d

Sve što su naučili prethodnih dana, učenici su saželi u slikovnicu koju su četvrtog dana dovršavali.

2.a

Četvrtog dana učenici su pričali o lektiri koja ima u sebi priču o vodi, slušali su glazbu s vodom te radili pokus o upijanju vode.

2.b

Učenici su razgovarali o lektiri, slikali su potoke i slušali glazbu vezanu uz vodu.

2.c

Četvrtog su dana učenici slikali rijeke, plesali su, slušali glazbu na temu vode i čitali lektiru.

2.d

Učenici su čitali lektiru s temom zemlje, slikali su vodom te su govorili o posjetu hidroelektrani.

3.a

Učenici su svirali uz pomoć boca s vodom, pjevali su i razgovarali o jučerašnjem posjetu vatrogascima.

3.b

Dovršavajući svoje plakate o morskim životinjama, učenici su razgovarali o važnosti vode.

3.c

Učenici su razgovarali o pokusima koje su izvodili prethodnih dana i o kruženju vode u prirodi.

3.d

Učenici su izrađivali animirani film i razgovarali o važnosti vode.

4.a

Učenici su dovršavali plakate te snimali videozapis za sutrašnji dan u kojemu ih prezentiraju.

4.b

Učenici su snimali video u kojemu su prezentirali plakate.

4.c

Četvrtog dana učenici su snimali videozapis kojim su prezentirali svoje radove.

4.d

Uz pomoć učiteljice njemačkog jezika, Petre Minđek, učenici su snimali videozapis.

Maja Šmic i Sandra Ostoić (5. i 6. razred)

Kao završni dio svog projekta, učenici su izrađivali plakate.

Marica Burek i Goran Kreminski (7. i 8. razredi)

Učenice su izrađivale plakate na kojima su zadaci vezani uz vodu te prezentaciju koja im je potrebna za petak.

Ines Njegovec (7. i 8. razredi)

Učenici su dovršavali svoje radove i likovne uratke vezane uz vodu.

Nikolina Mikulek Slunjski (5. i 6. razredi)

Učenici su izrađivali videozapis na kojemu prezentiraju pokuse koje su radili i ostale aktivnosti.

Darko Krznar (7. i 8. razredi)

Učenici su dovršavali svoje filmove o vodi.

Ksenija Pintarić i Ljiljana Inkret-Martinčević (7. i 8. razredi)

Učenici su dovršavali svoje plakate o očuvanju vode te su povodom toga provodili pokuse.

Anamarija Beatrice Šikić (7. i 8. razredi)

Učenici su izrađivali prezentacije sa sažetkom svih pokusa koje su radili, a kojima su dokazali osmozu, difuziju i prikazali nastanak života u jednoj kapljici.

Željka Kopić i Vlatko Đakulović (7. i 8. razredi)

Četvrtog su dana učenici dovršavali svoje vodenice koje su radili u srijedu te su se zabavljali uz šale šireći pozitivnu energiju.

Jasmina Varga (5. i 6. razredi)

Učenici su u grupama radili plakate, zapisivali pjesme te snimali videozapise za prezentiranje u petak.

Mirjana Halusek i Tanja Klaneček (5. i 6. razredi)

Marina Pajtlar i Nataša Narančić (5. i 6. razredi)

Učenici su dovršavali ukrašavanje plakata perlicama i školjkama te su izrađivali plakat na njemačkom jeziku. Snimali su svoja izlaganja.

Silva Hrg (7. i 8. razredi)

Učenici su dovršavali snimanje svojih videozapisa.

Sanja Posavec (7. i 8. razredi)

Učenici su dovršavali svoje radove i snimali videozapise koji su im potrebni za prezentaciju. Videozapisi sadržavaju sve aktivnosti od prijašnjih dana.

Maja Križanec (7. i 8. razredi)

Učenici su snimali sve što su izrađivali proteklih dana te su se opuštali uz glazbu.

Valentina Balažinec i Dejan Mašić (5. i 6. razredi)

Učenici su imali sportski dan povodom kojega su se zabavljali raznim sportovima.

Nikola Habek i Dubravka Kalinić-Lebinec (4. i 5. razredi)

Učenici su dovršavali svoje instrumente te su na školskom dvorištu snimali animirani film.