Prijem učenika u 1. razred
Autor: Darko Krznar, 7. 9. 2012.

Svečani prijem učenika u prvi razred  održao se u ponedjeljak 3. rujna 2012. godine u prostoru športske dvorane II. OŠ Varaždin.

Učenike i njihove roditelje, bake i djedove, pozdravio je ravnatelj škole, prof. Ernest Habek. Svima je zaželio sretan i uspješan početak školovanja te da se u prostorima naše škole osjećaju ugodno.

Prijemu su prisustvovali i gradonačelnik grada  Varaždina Goran Habuš, zamjenik gradonačelnika Vjeran Radelić  i privremena pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Ružica Radelić.

Učenici naše škole, članovi dramske skupine 4.D razreda pod vodstvom učiteljice

Nevenke  Mihac pripremili su veselu scensku igru „ABECEDA“ prema tekstu Sanje Seferović Bosak kojom su prikazali početak školovanja. Djeca su se uključivala pisanjem slova u predstavu te tako stvorili prvi kontakt s učenjem.

Učiteljica Željka Mihalj  zaslužna je za razigranu i šarenu scenu, a dobrodošlicu su kreativnim plakatom zaželjele i učiteljice boravka Nedjeljka Martinčević i Kristina Hruškar.

Nakon predstave, okupljenima se pozdravom i lijepim željama obratio i gradonačelnik Goran Habuš. Uz uzbuđenje malih školaraca, spomenuo je i oduševljenje,  ali i nemir roditelja zbog njihovih malih, a već velikih djevojčica i dječaka.

Nakon govora predstavnici grada podijelili su učenicima prsluke za sigurno kretanje u prometu.

Tada je nastupio  trenutak kada su učiteljice prvih razreda Sandra Bezak, Sanja Mihalinec, Željka Mihalj i Rajka Stilinović prozvale svoje učenike i odvele ih u njihove učionice na upoznavanje i kratko druženje. Budno oko roditelja  ispratilo je učenike u razrede te se iskrala i koja suza radosnica.

Ravnatelj se još jednom  obratio okupljenim roditeljima  s osnovnim informacijama o školi i organizaciji nastave.

Po završnoj riječi ravnatelja,  roditelji su se  pridružili svojim učenicima i njihovim učiteljicama u učionicama, gdje su dobili potrebne obavijesti  za početak školske godine te time završili prvi školski dan.

Želimo svima sretno i uspješno!

Vesna Ivančević