Obavijest - nastava na daljinu
Autor: Darko Krznar, 17. 3. 2020.

Dragi učenici,

Nadam se da ste jučer (16.03.) uspješno odradili nastavu na daljinu preko 3. programa Hrvatske televizije za razrednu nastavu ili Sportske televizije za predmetnu nastavu, a nastavlja se i dalje svaki dan.

Razrednici su pripremili virtualne učionice zajedno s predmetnim učiteljima te vas molim da tijekom današnjeg dana (17.03.) obavite testiranje i provjerite jeste li u mogućnosti pristupiti virtualnom razredu. Za nastavu na daljinu škola će koristiti sustav Microsoft Teams. Za korištenje Microsoft Teamsa neophodno je aktivirati Office365 pomoću AAI@edu identiteta na poveznici: https://office365.skole.hr/. Nakon pristupa Teamsu, na raspolaganju imate više kanala:

1. Kanal Općenito – za komunikaciju s razrednikom
  2. Predmetni kanal – za komunikaciju s predmetnim učiteljem i za preuzimanje obrazovnih sadržaja

Na kanalima imate sljedeće kartice:

• Datoteka – sadrži mapu Nastava u kojoj će po datumima biti raspoređeni nastavni sadržaji
  • Objava – za komunikaciju učitelja i učenika

Microsoft Teams aplikacija trebala bi se pojaviti i na tabletima koji su učenici petih i sedmih razreda dobili u sklopu projekta Škola za život.

Od 18.03.2020. godine nastava na daljinu održavat će se po redovnom rasporedu sati škole. U virtualnim razredima bit će  pripremljeni radni materijali za svaki dan  s uputama za pojedini  predmet i zadacima koje treba odraditi. U nastavi učenici mogu sudjelovati prema rasporedu sati ili bilo kada tijekom dana. Učitelji će redovito pratiti aktivnosti učenika i davati povratne informacije (vrednovanje kao učenje i vrednovanje za učenje).

Iako se nastava neće ocjenjivati, važno je da se učenje shvati ozbiljno i redovito rješavaju postavljeni zadaci. Vodite računa o primjerenom ponašanju i komunikaciji u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila ponašanja i ophođenja kao i u učionici.

Učenici koji žele mogu uz školsku nastavu  pratiti i nastavu koju je pripremilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja: https://mzo.gov.hr/vijesti/nastava-na-daljinu-raspored-3601/3601.

Sve daljnje upute pratite na mrežnim stranicama škole.

Ravnatelj škole

Ernest Habek, prof.