Šestaši posjetili Zagreb
Autor: Marta Cepanec, 18. 11. 2019.

Učenici 6.c i 6.d razreda realizirali su svoju terensku nastavu u Zagrebu. Najprije su posjetili Muzej za umjetnost i obrt gdje su uz stručno vodstvo razgledali stalni izložbeni  postav.

Razgledali su upotrebne predmete kojima se koristilo plemstvo i građanstvo Hrvatske kroz prošlost. Nakon obilaska izložbe sudjelovali su u radionici izrade vitraja. Uložili su veliki  trud i iskazali svu svoju kreativnost te zaradili pohvale voditeljica.

Poslije Muzeja čekala ih je nacionalna kazališna kuća – Hrvatsko narodno kazalište.  Učenici su pogledali predstavu „Vještica Hillary ide u operu“.  Uživljenom igrom i pjevanjem troje izvođača ispričalo je  veselu priču o vještici koja se zaljubi u operu, posve uvjerena kako na svijetu ne postoji veća čarolija.  Vrlo jednostavnim kazališnim sredstvima predstava uspijeva dočarati raskošan svijet opere najmlađima koji će tek postati njezini ljubitelji.

Na kraju cjelodnevnoga programa učenici su posjetili  sajam knjiga Interliber,  najveću književnu manifestaciju  u Hrvatskoj, na kojoj ove godine sudjeluje 380 izlagača.

Bez obzira na kišu koja nas je neumorno pratila , vratili smo se kući puni novih znanja, dojmova i iskustava.

Sanja  Posavec, prof.