« Travanj 2020 »

Projekt „Zeleno želimo“
Autor: Marta Cepanec, 9. 10. 2019.

Ove školske godine učenici prvih razreda provode projekt „Zeleno želimo“ u suradnji s TZ Varaždin, udrugom Medenjak i  Prirodoslovnom, graditeljskom i rudarskom školom.

Kroz nekoliko edukativnih radionica učenici će učiti o domaćim i lokalnim proizvodima, važnosti recikliranja i odbijanja korištenja plastike, važnosti zdrave, ekološke hrane i važnosti kretanja za zdravlje.

U prvoj edukativnoj radionici učenici su posjetili varaždinsku tržnicu gdje su mogli vidjeti, opipati, pomirisati mnoštvo različitih prirodnih plodova, saznati kako se zovu i na koji se način koriste u svakodnevnom životu te što je zimnica koju spremaju njihove mame ili bake. Zanimljivo je da su mnogi prvašići prvi puta bili na tržnici.

Naučili su da se na tržnicu odlazi s platnenom vrećicom  ili cekerom, a da tetama kad im proizvode žele staviti u plastičnu vrećicu, kažu: „ Ne hvala, plastiku ne želimo.“

Draženka Pust