Učenici II. osnove škole Varaždin na Sportskim igrama mladih u Savudriji – Umagu 2019.
Autor: Marta Cepanec, 23. 6. 2019.

Sportske igre mladih su sportsko-edukativna manifestacija u 10 različitih sportskih disciplina koja se održava već 23 godine u gradovima Republike Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije.

Ove godine prvi puta sudjelovao je grad Varaždin gdje je Turneja radosti 2019. i započela.

Učenici triju osnovnih škola s područja grada Varaždina, I. oš, II. oš i VI. oš, natjecali su se u graničaru i atletici – trčanje na 60 metara.

Učenici II. osnovne škole  Varaždin bili su vrlo uspješni te osvojili prvo mjesto u graničaru, 4. d razred – „Vatreni D“: Roko Čović, Luka Grđan, Julijan Kamenić, Leona  Majetić, Luka Oreški, Maya Diana Pardiwala, Dora Patafta, Una Zajec i Alexander Dante Sooy.

Jedanko uspješni bili su i u trčanju na 60 m te su tako prvo mjesto osvojili: Rea Godinić (2. d), Sven Patafta (3. d) i Nika Košak (4. a).

Zasluženim pobjedama osigurali su svoje mjesto za sudjelovanje na Državnoj završnici Sportskih igara mladih u Savudriji.

Sa zadovoljstvom, ponosom i neopisivom srećom iščekivali su dan kada će otputovati u Savudriju.

Od 18. do 21. lipnja 2019. u kampu Veli Jože Savudrija  proveli su četiri nezaboravna dana koja će još dugo pamtiti i međusobno prepričavati.

Vrijeme je brzo prolazilo u sportskim natjecanjima, igri, zabavi, kupanju, sklapanju novih prijateljstava. Bez obzira na naporan tempo i međusobna natjecanja u kojima ima mjesta samo za jednoga pobjednika, djeca su slobodno vrijeme provodila u igri.  Graničar se igrao i kad su natjecanja završila, igralo se zbog igre, zabave i druženja.  Upravo to je i misija Sportskih igara - promovirati  prijateljstvo, toleranciju, solidarnost i fair play.

U kolovozu 2019. na Međunarodnoj završnici Sportskih igara u Splitu okupit će se najbolji natjecatelji u graničaru i trčanju na 60 m iz Republike Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Srbije.

U trčanju na 60 m u Savudriji  Sven Patafta  osvojio je visoko 2. mjesto te je tako izborio svoje sudjelovanje u Splitu.  Tamo će predstavljati  Republiku Hrvatsku, ali i grad Varaždin. Jako smo ponosni na njega.  Čestitamo mu od srca i želimo puno uspjeha u Splitu.

Učenici  su se u Varaždin vratili prepuni dojmova i prekrasnih uspomena koje će pamtiti cijeli život.

Draženka Pust