« Srpanj 2019 »

Čitanje u vrtiću
Autor: Marta Cepanec, 3. 4. 2019.

I ove godine nastavlja se projekt Tulum s(l)ova s ciljem poticanja čitanja iz užitka. U sklopu istoga učenici sedmoga razreda II. osnovne škole Varaždin Ema Cesar, Jelena Krklec, Leon Makovac i Tia Međimorec 27. ožujka 2019. posjetili su Dječji vrtić Varaždin – „Biškupec“ gdje su mališanima čitali različite priče.

Cilj je ovoga projekta poticati naklonost prema čitanju uživo od najranije dobi, razvijati suradnju s lokalnom zajednicom, međugeneracijsku komunikaciju, bogaćenje rječnika.

Djeca su zainteresirano i pažljivo slušala, spremno odgovarala i postavljala pitanja te iznosila svoje dojmove. Vrijeme je prošlo u ugodnome druženju na obostrano zadovoljstvo. Školarci su bili ugodno iznenađeni otvorenošću djece, njihovom spremnošću za razgovor te predanim sudjelovanjem u svim aktivnostima.

Djeca iz vrtića pripremila su iznenađenje za svoje goste, ispričala su im priču koju su sama izmislila – Varaždin, grad anđela.

Obogaćena novim iskustvima djeca su se vratila svakodnevnim aktivnostima, a svi su se složili da bi bilo lijepo nastaviti suradnju, bilo u sklopu ovih ili nekih drugih zanimljivih projekata.

Novinarska skupina