Nastavak projektnih dana
Autor: Marta Cepanec, 19. 3. 2019.

Drugoga dana nastavljamo s projektnim aktivnostima. Što smo sve danas radili, pročitajte u nastavku.

1. a - plesanje kaubojskog plesa povodom dana očeva te istraživanje o kaubojima i plesu

1. b – crtanje plesača i plesanje uz vodstvo profesionalnih plesača iz plesne škole Takt

1. c - uče plesati plesove našeg kraja uz vodstvo Gordane Valpotić iz Centra tradicijske kulture u Varaždinu

1. d - plesanje plesova za oblikovanje tijela uz projektor, slušanje i plesanje u paru

2. a i 2. b – posjet Gradskom muzeju Varaždin i razgledavanje odjeće vezane uz ples

2. c i 2. d – plešu latinoameričke plesove uz stručno vodstvo profesionalnih plesača iz plesne škole Takt

3. a - izrađuju plakate na temu Voda i očuvanja šuma

3. b – na temelju teme Voda uče pjesme te se upoznaju s vodama tekućicama i stajaćicama

3. c - izrađivanje plakata o vodi, istraživanje o biljkama te životinjama uz rijeke

3. d  – posjet Muzeju kukaca, izrađivanje plakata na temelju viđenoga u muzeju

4. razredi – istraživanje na temu Hrvatskih narodnih običaja te izrađivanje plakata

Dramsko desetljeće

Nastavak izrađivanja bookmarkera i vjenčića s temama deset predstava koje su u posljednjih deset godina izveli učenici naše škole.

Osmišljavanje scenskoga djela Predstava koje će izvesti predzadnji dan projektnog tjedna.

Scenografija za mjuzikl

Učenici izrađuju 3D modele i malu pozornicu te ih ukrašavaju, a kasnije će ih upotrijebiti u izvedbi mjuzikla.

Plesovi anglofonih zemalja

Nastavak istraživanja o plesovima anglofonih (Engleska, SAD, Wales, Australija) zemalja te izrada plakata.

Moja škola i ja

Pisanje sastavaka na temu Meine Schule und ich, izrađivanje upitnika na njemačkome jeziku u vezi školskoga života.

Drž'te lopova

Rješavanje slučaja uz pomoć matematičkoga znanja, forenzike, ispitivanje osumnjičenih i traženje zločinaca.

Pišem ti pismo

Upoznavanje s različitim vrstama šifra (Ateshova, Cezarova i Vigenere) te smišljanje vlastitih.

Ured za statistiku

Nastavak izrade plakata sa statističkim podacima o broju dječaka i djevojčica koji su pohađali našu školu u posljednjih 20 godina.

Znanstvene čarolije malih znanstvenih znanstvenika

Današnji cilj je upoznavanje učenika s dva hrvatska nobelovca Lavoslavom Ružičkom i Vladimirom Prelogom. Izvođenje pokusa iz svakodnevnoga života kojima se dokazuje da je kemija svuda oko nas. Uočavanje fizikalnih promjena izvođenjem pokusa te dovršavanje izrade kućica za ptice. Istraživanje o kukcima te crtanje istih.

Istraživanje o razvoju škole i povijest školske zgrade

Nastavak proučavanja o 70 godina dugoj povijesti naše škole prelistavanjem  spomenica, traženjem  zanimljivosti te istraživanjem školskoga arhiva.

Prirodne katastrofe i njihove posljedice na okoliš

Izrađivanje plakata na temelju jučerašnjih istraživanja o vulkanskim erupcijama, pustinjama, potresima i vremenskim nepogodama.

Biblija

Dovršavanje kvizova na temelju jučerašnjih proučavanja biblijskih tekstova.

Digitalni priručnik o povijesti škole i kviz

Izrađivanje stripova i kvizova.

Od tradicionalnih do suvremenih plesova

Plesanje tradicijskih zagorskih plesova (Ja posijah repu).

Fotografije pogledajte na https://sway.office.com/q1CYi5XkGFEePiMx?ref=Link

Novinarska skupina