Zimski sportski višeboj
Autor: Darko Krznar, 31. 12. 2018.

Učenici varaždinskih osnovnih škola na kraju i ove kalendarske godine imaju mogućnost besplatnog bavljenja sportom. Naime, Zajednica sportskih udruga Grada Varaždina, uz potporu Grada Varaždina, petu godinu za redom tijekom zimskog odmora učenika provodi projekt „Zimski sportski višeboj“.

Zajednici je cilj omogućiti aktivno provođenje zimskog odmora učenicima od trećeg do šestog razreda osnovnih škola s područja Grada Varaždina, a tu je mogućnost iskoristilo 75-ero djece.

Stručna suradnica u Zajednici, Anica Sitar, ističe da su vrlo zadovoljni odazivom djece.

„Već dugi niz godina Zajednica u suradnji s Gradom Varaždinom organizira ljetni i zimski višeboj, besplatne sportske aktivnosti za djecu tijekom školskih praznika. Primjećujemo da s dolascima nastavljaju djeca koja su već bila na sportskom višeboju, ali dolaze i njihova mlađa braća i sestre. Roditelji su jako zadovoljni ponuđenim sadržajima“, kaže Sitar.

Ovogodišnji „Zimski sportski višeboj“ počeo je u četvrtak, 27. prosinca, a nakon drugog dana, petka, 28. prosinca, nastavit će se poslije Nove godine, od 2. do 4. siječnja te od 7. do 10. siječnja. U Sportskoj dvorani „Varaždin“ u Graberju, u terminu od 9 do 12 sati, a pod stručnim vodstvom profesora kineziologije iz Udruge kineziologa Grada Varaždina i Varaždinske županije, učenici i učenice usvajaju motorička znanja rukometa, nogometa, odbojke, košarke, badmintona i borilačkih sportova.

U petak, 11. siječnja 2019. godine, učenice i učenike koji će redovito prisustvovati sportskim aktivnostima, kao i svake godine, očekuje izlet iznenađenja.

Sudjelovanje je za učenike besplatno, a oni koji se još nisu uključili to mogu učiniti u srijedu, 2. siječnja.

Predsjednik ZSUGV:

mr.sc. Alen Runac, prof.