« Veljača 2018 »

Anketa 8. razredi:

Osmaši posjetili Hrvatski sabor
Autor: Marta Cepanec, 6. 11. 2017.

Učenici 8.c i 8.d razreda odradili su terensku nastavu u Zagreb. Posjetili su Hrvatski sabor, Hrvatsko-američko  društvo i interaktivnu izložbu „Croatia je Hrvatska“  koja je postavljena u Gričkome tunelu.

„Učenik građanin koji  objašnjava ishodišta demokracije, slobodu mišljenja, pravnu državu i jednakost pred zakonom  te razumije sustav  demokratske države i ulogu građana u demokratskoj državi.“  Navedeni ishod građanskoga odgoja upotpunili su razgledavanjem najvišega zakonodavnog tijela Republike Hrvatske uz stručno vodstvo. Nakratko su  prisustvovali  i parlamentarnoj sjednici.

Tijekom posjeta Hrvatsko-američkome  društvu saznali su mnogo o sličnostima i razlikama američkoga i hrvatskoga obrazovnog sustava. Brojnim pitanjima i aktivnim sudjelovanjem u radionici pokazali su zavidno znanje engleskoga jezika i poznavanje američke kulture.

Na kraju „radnoga zagrebačkog dana“ prošetali su Gričkim tunelom i razgledanjem izložbe saznali ponešto o hrvatskoj povijesti.

Terenska nastava planirana je  i odrađena kao korelacija nekoliko predmeta  (hrvatski jezik, engleski jezik, njemački jezik, povijest te građanski odgoj i obrazovanje). U pratnji učenika bile su učiteljice: Dubravka Pavlić, Mirjana Halusek, Tanja Klaneček i Sanja Posavec.

Sanja Posavec, prof.