« Srpanj 2017 »

U svijetu minijatura - terenska nastava 5. a i 5. b razreda
Autor: Nataša Narančić, 1. 6. 2017.

Učenici 5. a i 5. b razreda sunčanoga jutra 26. svibnja 2017. krenuli su na predviđenu terensku nastavu u Klagenfurt i Minimundus. Učenicima su u pratnji bile njihove razrednice Marina Pajtlar i Nataša Narančić te psihologinja Željka Čolović-Rodik, učiteljica informatike Ljiljana Inkret Martinčević i ravnatelj škole Ernest Habek.

Prvi odmor uz igru i piknik učenici su imali pored Dravograda, u prekrasnoj oazi prirode uz rijeku Dravu. Ostatak puta, uz vodiča koji je za svako posjećeno mjesto imao spremnu bar jednu zanimljivu legendu, protekao je jako brzo. Po dolasku u Klagenfurt, uslijedio je razgled stare gradske jezgre, jedne od najljepših u Austriji, a učenici su se upoznali i s raznim znamenitostima grada te čuli legendu o njegovoj povijesti i zmaju Lindwurmu.

Nakon Klagenfurta učenici su se zaputili u svijet minijatura, Minimundus, gdje su vidjeli replike brojnih svjetskih poznatih građevina. Upoznali su tako Baziliku sv. Petra u Rimu, Eiffelov toranj u Parizu te Kip slobode u New Yorku, a osobito ih se dojmio zanimljiv početak razgleda uz uzbudljivu virtualnu šetnju Kineskim zidom u 4D kinu.

Posljednje odredište bilo je jezero Wörthersee, jedno od najpoznatijih ljetovališta u Austriji, gdje su učenici uživali u šetnji i igri s prekrasnim pogledom na planine.

Prepuni dojmova i lijepih uspomena, vratili su se kući u večernjim satima. Terenska nastava ostvarena je u korelaciji predmeta: Hrvatski jezik, Njemački jezik i Informatika.

Nataša Narančić, prof.