« Rujan 2017 »

Sanja Pilić u posjetu II. osnovnoj školi Varaždin
Autor: Nataša Narančić, 19. 12. 2016.

Sanja Pilić svojim je posjetom II. osnovnoj školi Varaždin 8. prosinca 2016. godine razveselila učenike trećih i četvrtih razreda.

U opuštenom razgovoru s učenicima, književnica je predstavila svoja najpoznatija djela te je odgovarala na brojna pitanja koja su učenici sa zadovoljstvom postavljali. Tako su doznali da je serijal knjiga o Maši napisala misleći na svoju unuku Mašu te da inspiraciju za svoja djela pronalazi u svemu što ju okružuje. Učenici nisu bili jedini koji su postavljali pitanja. Sanja Pilić također je željela saznati nešto o učenicima naše škole. Pitala je kojim bi se zanimanjem željeli baviti kada odrastu i tako doznala da većina dječaka žele postati nogometaši, a djevojčice liječnice. Tko zna, možda upravo taj razgovor postane motivacija za nastanak nekog novog književnog djela!

U tom su se ugodnom druženju, prepunom smijeha i uzbuđenja, zabavili i djeca i odrasli, a najmlađi su imali priliku i fotografirati se sa svojom najdražom spisateljicom te zatražiti njezin autogram.

Novinarska skupina