« Studeni 2017 »

Anketa:

Posjet pekarnici „Zlatno zrno“ u Trnovcu
Autor: Darko Krznar, 24. 10. 2016.

Povodom obilježavanja Dana kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje, 18.10.2016. učenici 5.a, 5.b, 5.c i 5.d razreda II. osnovne škole Varaždin posjetili su pekarnicu „Zlatno zrno“ u Trnovcu.

Na izvanučioničku nastavu u Trnovec učenici su se uputili autobusima nakon trećeg nastavnog sata te su se u dvije skupine (5.a i 5.b te 5.c i 5.d) upoznali s radom proizvodnog pogona pekarnice.

Učenike je ljubazno dočekala ravnateljica pekarnice koja im je uputila uvodne riječi te im je uz pomoć drugih radnica podijelila zaštitu za kosu i obuću, ukazavši time na važnost održavanja čistoće i urednosti u takvim prostorima.

Obilazak pogona započeo je odlaskom u skladište brašna, nakon čega su učenici imali prilike vidjeti sve strojeve koji se koriste za izradu pekarskih proizvoda te su se upoznali i sa samim procesom proizvodnje. Naučili su također da pekarski posao nije nimalo lak te da zahtijeva rad danju i noću.

Dobili su i odgovore na razna pitanja, poput onoga: „Kako se u krafne stavlja čokolada?“, što je bilo popraćeno i kratkom demonstracijom.

U dvorištu su se pekarnice, nakon obilaska, učenici i njihovi pratitelji počastili ukusnim proizvodima pekarnice „Zlatno zrno“.  Nakon toga su se, prepuni pozitivnih dojmova, vratili pred II. osnovnu školu oko 13,00h.

Antonija Težak, Anđelina Kiš, Fran Presečki