« Prosinac 2017 »

Anketa:

Trećaši na terenskoj nastavi u Dravskoj park-šumi
Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 19. 9. 2016.

Učenici trećih razreda su u četvrtak, 15. rujna, školski dan  proveli u Dravskoj park-šumi na terenskoj nastavi.

Osim što su uživali u pikniku i igri, učenici su vezano uz sadržaje Prirode i društva upoznati smještaj svoga grada u odnosu na rijeku Dravu, kroz neposrednu stvarnost usvojili Nastavnim planom i programom zadane pojmove stajališe, obzor,  strane svijeta, tok rijeke, korito, tekućica, životna zajednica šume i vode. Jednako su tako realizirani ciljevi Ekološke dimenzije Građanskog odgoja i obrazovanja kao i zadatci Zdravstvenog odgoja vezani uz tematsku cjelinu Živjeti zdravo.

Nastava je realizirana pod vodstvom razrednih učiteljica Ljiljanke Bistrović, Kristine Hruškar, Dubravke Kalinić L., Renate Maltar-N. kao i učiteljica iz produženog boravka Miljenke Đula i Sanje Šobak.

Na kraju valja spomenuti da su učenici do Drave i nazad išli pješice i taj zahtjevan put prešli vrlo zdušno i bez posustajanja.