« Kolovoz 2022 »

<<<<

GRUPA MEDIJSKA KULTURA

Obilježen Dan sigurnijeg interneta
Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 15. 2. 2022.

Povodom 8. veljače, Dana sigurnijeg interneta, na nastavi informatike u II. OŠ Varaždin, učenici su sudjelovali u izradi stripova, plakata, igranju Kahoot kviza koji je  dio eTwininng projekta Safer Internet Day. Pomoću Word Art izrađivali su oblake riječi o  sigurnosti interneta  a  najviše dojmova su imale debate.

Iako je ove godine Dan sigurnijeg interneta bio 8. veljače,  u II. osnovnoj školi Varaždin aktivnosti vezane uz navedenu temu održavale su se tijekom cijelog tjedna od 7. do 11. veljače  u svim razrednim odjelima, aktivnosti su prilagođene dobi učenika, za vrijeme satova predmeta informatike.

Učenici četvrtih razreda izradili su brojne plakate na različite teme o sigurnosti na Internetu kao što su to primjerice: pravila ponašanja na Internetu, loše strane Interneta, dobre strane Interneta, cyberbulling, sigurnost na Internetu, društvene mreže i opasnosti, kako se ponašati na Internetu te e-bonton. Za izradu plakata korišten je digitalni alat Canva, a plakati su izrađeni vrlo kreativno s korisnim savjetima i bitnim informacijama.

Učenike 4, i 6. razreda dojmio seTwinning projekt Safer Internet Day u sklopu kojeg su izrađivali logo projekta, radili ID karticu škole i projekta, radili prezentacije,  uratke u Sway-u.

Svim učenicima koji su sudjelovali u Kahoot kvizu podijeljeni su certifikati a uređen je prigodni pano u hodniku škole.

Svim provedenim aktivnostima željelo se potaknuti učenike kako sigurno koristiti Internet što nam je na kraju i uspjelo.