« Siječanj 2022 »

Priloženi dokumenti:
Plan nabave za 2021 godinu.pdf

Humanitarna akcija u školi
Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 15. 12. 2021.

Naša škola uključila se u još jednu humanitarnu akciju. Učenici i učitelji prikupljali su prehrambene namirnice i higijenske potrepštine kako bi pomogli Karitasovoj pučkoj kuhinji i ljudima koji su socijalno ugroženi te nemaju dovoljno za život.

Učiteljica Martina Dugonjić objasnila je kako su humanitarnu akciju organizirali  vjeroučitelj Kristijan Herceg sa svojom vjeronaučnom grupom, vjeroučiteljice Sandra Ostojić i Štefanija Rušec te ona kao voditeljica dječjega foruma. Odlučili su se udružiti  kako bi s učenicima organizirali i proširili ovu humanitarnu akciju.

Sve je potaknulo priopćenje Karitasove pučke kuhinja, koja kuha za ljude koji si ne mogu priuštiti obrok, da im je ponestalo hrane i higijenskih potrepština. Brzo je postignut dogovor i organizirana je humanitarna akcija kako bi se pomoglo ljudima koji nemaju dovoljno financijskih sredstava za osnovne životne namirnice.

U akciju su uključeni svi učenici i učitelji koji mogu i žele pomoći.

Učiteljica Dugonjić istaknula je da postoji plan za buduće humanitarno djelovanje.

Jedna od mogućih akcija u koju se planira uključiti učenike je pomoć skloništu za mačke koje je izgorjelo u požaru. Kada udruga pronađe zadovoljavajući prostor, u školi bi se pokrenula suradnja te bi učenici mogli svojevoljno volontirati i pridonijeti projektu.

Fran Keretić, 8. c