Katarina Ivančević u Dječjem gradskom vijeću
Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 25. 11. 2021.

Učenica 8. c razreda Katarina Ivančević članica je Dječjega foruma II. osnovne škole Varaždin koji vodi učiteljica Martina Dugonjić. Zahvaljujući aktivnostima, izabrana je za predstavnicu u Dječjem gradskom vijeću. Konstituirajuća sjednica Vijeća održala se ovaj tjedan u Gradskoj vijećnici Grada Varaždina na kojoj je Katarina postala novoizabranom zamjenicom predsjedniku Lovri Ledenku, učeniku I. osnovne škole Varaždin.

Katarina je povjerenje zadobila svojim kreativnim i inovativnim prijedlozima koje je ostalim članovima Vijeća iznijela u svojemu govoru. Predložila je volontiranje uz pratnju odrasle osobe koje bi obuhvaćalo skupljanje hrane za pučku kuhinju, azil životinja ili drugu potrebitu ustanovu. Objasnila je važnost učionice na otvorenom koja je još poznata pod nazivom „zelena učionica“ te bi se takvim načinom unaprijedio rad s učenicima u školama. Predložila je odlazak na planinarenje jednom mjesečno jer smatra da bi se djeca trebala više kretati i provoditi vrijeme na svježem zraku u društvu vršnjaka. U svojemu se govoru dotaknula i teme uključivanja mladeži u kulturne i medijske djelatnosti kao što su kino i kazalište.

Istaknula je da je u razgovoru s vršnjacima otkrila koliko im nedostaje druženje u ovim vremenima pandemije pa ju je ta spoznaja potaknula na uključenje u Vijeće u borbi za dječja prava.

Katarini želimo uspjeh u Dječjem gradskom vijeću u nadi da će ispuniti svoja i naša očekivanja!

Irma Babić, 8. c