Beata na šahovskom putovanju
Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 17. 11. 2021.

Beata Dmitrović, učenica 6. c razreda šahom se uspješno bavi već dvije godine. Prva iskustva stekla je igrajući s roditeljima, a majka ju je potaknula da nastavi igrati šah, makar je zahtjevan sport. Svoje šahovsko umijeće nastavila je u II. osnovnoj školi Varaždin pod mentorstvom učitelja Dejana Mašića, a sada je članica Šahovskoga društva Varaždin gdje razvija strategiju igre.

Beata se natjecala na desetak natjecanja, a medalju je osvojila na natjecanju Puž. Sudjelovala je i na Sportskim igrama mladih u Varaždinskim Toplicama te je i tamo ostvarila uspjeh ovjenčan medaljom.

Koronavirus je usporio njezin šahovski život zbog raznih otkazivanja natjecanja, ali usprkos teškoćama pandemije vrijedno trenira.

Beata osobito smatra zanimljivim otvaranje igre jer otkriva protivnikove namjere, a najdraža joj je figura dama koju rado koristi u svojim kombinacijama. Smatra da mlade osobe ne bi trebale misliti da je šah dosadan, nego igra koja pomaže logički razmišljati i razvija strategiju. Dalje naglašava da joj šah pomaže u boljem razumijevanju matematike i informatike. Beata namjerava nastaviti s igranjem šaha te je ovo samo početak njezine avanture.

Želimo joj puno uspjeha u budućnosti!

Lucija Rogek, 8. d i Toni Josić, 8. d