« Prosinac 2021 »

Priloženi dokumenti:
Plan nabave za 2021 godinu.pdf

Susret 4. C s književnikom Mladenom Kopjarom
Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 12. 11. 2021.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige i Godine čitanja učenici 4. C razreda naše škole su 11. studenoga, na poziv knjižničarki Dječjeg odjela Gradske knjižnice Varaždin, sudjelovali na susretu s književnikom Mladenom Kopjarom.

Učenici su s pažnjom i interesom pratili predstavljanje književnog opusa Mladena Kopjara. Književnik ih je upoznao s temama i načinima rada na svojim pripovijetkama, romanima i radiodramama. Ujedno je odgovorio na niz pitanja vezanih uz naslove poput Moj tata Indijanac, Djed Mlaz, Čokoladne godine, Šifra kineske kornjače, Žganci od vanilije, Dinosaur Cvjetko.

Kroz čitav susret naglašena je važnost čitanja za razvoj općih znanja, za emocionalni razvoj, za razvoj empatije i nadasve za poboljšanje kvalitete osobnog života i rasta.

Susret je popratila i VTV televizija za koju su neki od učenika dali izjave o svojim čitalačkim iskustvima te vršnjacima preporučili njima drage knjige koje bi bilo zabavno pročitati.

(Događaj je održan samo sa 4. C razredom uz poštivanje epidemioloških mjera.)

Tekst i fotografije: D. Kalinić L.