𝓓𝓻ž𝓪𝓿𝓷𝓸 𝓷𝓪𝓽𝓳𝓮𝓬𝓪𝓷𝓳𝓮 𝓲𝔃 𝓯𝓲𝔃𝓲𝓴𝓮
Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 3. 5. 2021.

U našoj školi, 28. i 29. travnja 2021. godine, održano je državno natjecanje iz fizike. Na državnom natjecanju sudjelovao je učenik 8.C razreda naše škole ANDRIJA PUNČEC, a mentorica je učiteljica Željka Kopić.

U srijedu, 28.travnja 2021. od 12 sati do 14:30 sati provedeno je pisanje prvog dijela natjecanja- ZADACI, a drugi dio- PRAKTIČNI ZADACI odrađen je u četvrtak 29.travnja 2021. od 9 sati do 11 sati.

Natjecanje se sastoji od dva dijela:
               ZADACI- rješavanje numeričko- konceptualnih problemskih zadataka iz područja gradiva fizike 7. i 8.razreda, što samo natjecanje čini zahtjevnijim jer ne postoji natjecanje po razredu koji učenik pohađa.

PRAKTIČNI ZADACI- izvođenje pokusa uz određenu opremu za pokuse. Učenik samostalno osmišljava izvedbu pokusa, provodi mjerenja minimalno 3 puta, vodi zapise eksperimentalnog rada, izvodi račune putem formula koje poznaje te na kraju izvodi zaključak. Učenik na natjecanju ima takva tri zadatka, što zahtjeva veliku koncentraciju, trud i znanje.

Za sudjelovanje na državnom natjecanju u ovakvim „korona“ uvjetima uz online nastavu, bilo je potrebno dodatno organizirati satove dodatne nastave u školi zbog praktičnih zadataka uz epidemiološke uvjete te dodatne vježbe i pripreme računskih zadataka u cilju razvijanja i ostvarenja učenikovih potencijala za fiziku.

Učenik Andrija Punčec, uz praćenje i vođenje mentorice Željke Kopić, uložio je puno truda, rada i vježbe kako bi postigao što bolji rezultat na državnom natjecanju. Podsjetimo se, Andrija je ostvario 1.mjesto na županijskom natjecanju iz fizike.

Prema uputama Državnog povjerenstva, prvi privremeni rezultati državnog natjecanja biti će objavljeni najkasnije 6.svibnja 2021.

Učeniku Andriji i njegovoj mentorici, čestitamo na sudjelovanju na Državnom natjecanju iz fizike te želimo puno uspjeha u daljnjem radu i školovanju.